Zakrytí únavy líčením

5. ledna 2008 v 21:09 | Peťulka <3 |  Krása a líčení
Co raději vynechejte
Při líčení mějte na paměti, že tmavé tóny jsou pro vás v tomto případě tabu. Ty jen podtrhují vaši únavu. I když vám kouřové stíny výjimečně sluší, tentokrát byste s nimi vypadala asi jako zombie. Vybírejte z barev perleťových a světlých, které vaši pleť prozáří. Před líčením se opláchněte ledovou vodou, abyste stimulovala krevní oběh ve tváři. Použít můžete i nějaký speciální rozzařující podkladový krém
Opalte se!
Unavenou pleť nerozzáří nic tak dobře jako opálení. Nebojte se tedy klidně použít samoopalovací krém či sprej a opálení si dodat uměle. Pokud samoopalovácím prostředkům nevěříte, vyndejte bronzer. Bronzer můžete aplikovat i na make-up. Ten použijte v případě, že máte větší nedostatky, které korektor sám nezakryje. Jelikož je make-up pro pleť velká zátěž, volte raději nějaký lehčí. Vhodné jsou také speciální rozzařující přípravky.
Zakrýváme!
Velké kruhy pod očima a váčky byste neměla pokrývat korektorem hned. Nejprve na ně položte buď vatové tamponky namočené v ledové minerálce, kolečka okurky (z ledničky) nebo si můžete nanést také speciální zklidňující oční gel. Teprve po chvíli je sundejte a aplikujte oční korektor. Toho naneste menší množství na bříška prstů a do pokožky ho jemně vklepávejte. Tento krok budete muset asi několikrát opakovat, dokud kruhy nezakryjete celé. Velice se osvědčily i oční korektory s rozzařujícím účinkem. Pokud nanášíte korektor na zarudlá místa či pupínky, nikdy ho nenanášejte prsty, ale štětečkem. Prsty by totiž toto citlivé místo mohly ještě podráždit a vy byste výsledku mohla dosáhnout jen zbytečným vrstvením.
Co rtíky?
Pokud máte rty úplně bílé jako »bez života«, můžete v nich rozproudit krev různými způsoby. Ten nejjednodušší spočívá v opakovaném pevném stisku rtů k sobě, zkusit však můžete i jemnou masáž zubním kartáčkem. Na rty pak naneste balzám, vyvarujte se neslíbatelných rtěnek či tmavých odstínů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama